• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cetinmedikalizmir
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905309416888
  • https://twitter.com/home?lang=tr
  • https://www.instagram.com/cetinmedikalizmir/
  • https://www.youtube.com/channel/UCjUvriFNLUIjul7PCl1sUpA?view_as=subscriber

Medikal Merkez Online Ürün Sipariş
SoundSleep CPAP
 Respirox SoundSleep CPAP Yeni Ürün
Sipariş ve Teslimat
Hasta Karyolası Kiralama

Konforlu bakım ve tedavi sürecinin vazgeçilmezi: Hasta karyolası. Motorlu, tam otomatik hasta karyolası sizi ve hastanızı rahatlatacak, tedavi sürecinde yardımcınız olacaktır!

Kiralık 2 motorlu hasta karyolası, 3 motorlu hasta karyolası ve 4 motorlu hasta karyolası modellerimiz ile İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli illerimize hizmetimizi hızlı bir şekilde taşıyoruz.

Otomatik hasta karyolası, manuel hasta karyolası, baklava tipi havalı yatak, boru tipi havalı yatak, 30 derece pozisyon veren havalı yatak gibi hasta bakımında özellikle yara bakımında kullanılan medikal ürünleri detaylı olarak sitemizden inceyebilirsiniz.

Havalı Yatak

Havalı yatak, bası yarası riski taşıyan hastaya konfor ve destek sağlamak üzere tasarlanır. Her havalı yatak taşınabilir, kompakt ve sessiz kontrol paneli ve hava pompa ünitesi içerir. Kontrol paneli üzerinden basınç değiştirilebilir.


Havalı Yatak
Karyola Kurulumlarımız
 Hasta Karyolası Kurulumlar
Hemen Kirala!
Hasta Karyolası Kiralama İzmir merkezimiz sizlere 2 motorlu hasta karyolası, 3 motorlu hasta karyolası ve 4 motorlu hasta karyolası ile hızlı ve güvenilir hizmetini sunuyor. Önemli sağlık ekipmanlarından motorlu hasta karyolaları geleneksel karyolaların çok ötesinde. Kullanım pratikliği ve güvenli dinlenme ile evlerin bakım karyolası ihtiyacını karşılıyor. Kiralık karyolanız hasta yatağınız ve serum askısınız ile geçici tedavi sürecinize katkı sağlıyor.


 hemen karyola kirala
Oksijen Konsantöratörü
Oksijen konsantratörü, oksijen tedavisinde kullanılan ve elektrikle çalışan medikal cihazlardır. Hastanız veya kendiiniz için oksijen konsantratörü satın almak veya kiralamak için Çetin Medikal uzman ekibimizden destek alabilirsiniz. Kiralık oksijen konsantratörü fiyatlarını öğrenmek için 0232 445 01 05.
Oksijen Konsantratörü
Karyola Kiralama
 İzmir kiralık hasta yatağı için tıklayınız.

Hasta Karyolası Seçimi

Hasta Karyolası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Hasta karyolaları normal yataklardan farklı bir amaca sahip olduğundan öncelikle farklı pozisyonlama ayarları olmalı. Hasta yatağında hastanın durumuna göre ayak kalkar baş kalkar gibi özellikleri olmalıdır. Korkulukları istenildiğinde çıkarılabilir olmalı ve korkuluk kenarları pürüzsüz olmalıdır.

Karyolanın baş kısmı ekstra yumuşak ve rahat olmalıdır. Yastık seçimi ise anatomik bir yapıda olmalıdır. Hasta genel anlamda aynı pozisyonda yatacağı için boyun ve baş zedelenmemelidir. Seçilen yatağın havalı yatak olması konfor bakımından önem taşır. Bu yönde yapılan seçim hastanın uzun vadede konforlu bir istirahat geçirmesini sağlar.

Yatağın yüksekliği çok alçak veya yüksek olmamalıdır. Hasta kendi başına hareket edebiliyorsa yataktan inip kalkmasını kolaylaştıracak yatak yüksekliği olmalıdır. Karyolanın yüksekliği kumanda ile kontrol edilebilen yataklar genellikle daha işlevseldir. Uygun karyola ve yatak seçimi yapmadan önce bir uzman doktordan yardım alabilirsiniz.

Özellikle yataklara bağımlı olan insanların bakımı oldukça güç olmakla beraber, hastanın rahat etmesi de bir o kadar zordur. Yatağa bağımlı olan bir hastanın uygun bir hasta karyolası ve buna uygun bir yatak ile rahat etmesi mümkündür. Yatalak olan hastalarımızın daha rahat yaşaması ve yaşadığı bu hastalığın sonuçlarını minimuma indirmek, hasta yatakları ile mümkün olmaktadır. Hasta bakıcıları bu yataklar sayesinde biraz daha az zorlanıp hastaya şekil verirken kendini sakatlama riskinden kurtulur. Tamamen hastalara özel olan hasta karyola ve yatakları televizyon izleme ve kitap okuma gibi konularda da hastalarımıza en uygun açıyı sağlamaktadır. İzmirde hasta karyolası alan %90 müşterilerimiz bizimle istişare ederek hastasına uygun yatak ve karyola almaktadır. Sizde karyolanızı seçmekte zorlanıyorsanız hastanızın durumunu temsilcilerimizle paylaşabilir size en uygun hasta yatağını bizimle seçebilirsiniz.

Hasta karyolaları herhangi bir hasta veya yatalak kişinin güvenlik ve konforunu arttırmak için üretilmiştir. Hasta karyola ve yatakları sahip olduğu özellikleri ile hasta ve bakıcıya tuvalet, hasta transferi ve hastanın günlük bakımı gibi işlerini kolaylaştıracak imkânlar sunar. Kullanılan bütün malzemeler aşınmaya karşı dirençli olmalıdır.
Hasta karyolaları güvenliği ile ilgili bir konu da karyola tekerleklerinin ana gövdeye sağlamca kaynatılmış olmasıdır. Hastayı yatağa yerleştirme esnasında kırılan bir tekerlek hastanın yataktan düşerek ciddi şekilde yaralanmasına yol açabilir. Böyle kötü olayların yaşanmaması için hasta karyolası tekerleklerini son derece sağlam bir şekilde karyolayla birleştirmek hasta karyolasında önemli bir husustur.

Hasta karyolalarının İzmir'de montaj ve kurulumu firmamız personeli aracılığı ile yapılmaktadır.

Her ne sebeple olursa olsun hasta karyolası kullanmakta olan hastalarımıza acil şifalar diliyor bir an önce eski sağlıklarına kavuşmalarını diliyorum. Hasta karyolası seçimi yapabilmeniz için bazı ürünlerin özelliklerini ve şekillerini aşağıda özetle tanımlayacağız. Umarız ki hastanıza uygun hasta karyolasını seçmenizde yardımcı oluruz. 

2 Motorlu Ekonomik Karyolanın Özellikleri

125 mm‘lik çapraz frenli tekerlere sahiptir. Başlıkları 18 mm suntalamdan imal edilmiştir. Modern mobilya üretim biçimi olan suntalam ile kaplanan suntalar lamine işleminden sonra yanmaz ve suya dayanıklı hale gelir. Takmatik montaj ile başlık, ayakucu ve tekerlekler montaj kolaylığı sağlar. Kromaj kaplı teleskopik korkuluklar mevcuttur. Sırt kısmı 90 derece açıya kadar ayarlanabilir. Diz kısmı ise 35 derece ayarlanabilir açıya sahiptir. 360 derece dönebilen dört adet tekerlek mevcut olup iki tekerlekte kilit mekanizması bulunur. Hastalarda oluşan yaraları engelleyen özel olarak tasarlanmış sıvı geçirmez yatağı ile birlikte teslim edilmektedir. Hasta karyolası yanında sünger yatak veya havalı yatak için sitemizdeki hastane malzemeleri menüsünü inceleyebilir, hastanıza en uygun yatağı seçebilirsiniz.

Hasta Yataklarının Normal Yataklardan Farkı Nedir?

Doktorlar, hastalarda görülen bir çok semptom, rahatsızlık ve hastalıkları hafifleştirmeye yardımcı olması için başlarını ve bacaklarını yükseltmelerini salık vermektedir. Firmamıza gelen birçok hasta ve hasta yakınının bir çoğu doktorların tavsiyesiyle iyi bir uyku uyumaya yardımcı olacak ayak yükseltme hareketini yapabilecek bir hasta karyolası satın almak veya kiralamak için gelirler. Hasta olmuş bir aile bireyinize ya da akrabanıza doğru bakım yapabilmek için hastane yatağına ihtiyaç vardır. Hastaların iyileşme sürecinde dinlenmenin önemli olduğu gerçeği göz önünde bulundurularak onlara iyi bir dinlenme ortamı oluşturmak için konforlu bir yatak sağlamak mutlaka gereklidir. Bu yatakların son derece faydalı, pratik, ayarlanabilir özellikleri sayesinde hastanız daha ağrısız ve rahat bir tedavi dönemi geçirecektir. Evinizdeki normal bir yatak ile karşılaştırıldığında hasta yatakları tamamen farklı birçok özelliklere sahiptir. Farklı işlevler hastanın ihtiyaçlarına göre yatağın ayarlanabilir bölümlerini kolaylıkla yönetmesine olanak sağlayabilir. İdeal bir konfor sağlamak için ayağınızın, dizlerinizin ve başınızın yüksekliğini ayarlayabilmenizi sağlayacak fonksiyonlara sahiptir.

Sağlık gündelik yaşantı içinde değeri anlaşılmayan sadece yaşanan sıkıntı sonrasında kaybedildiğinde önemi anlaşılan hayati bir unsudur. Sağlığını kaybeden kişiler için alınması gereken önlemler vardır. Bu önlemler hasta olan kişinin rahat ettirilmesi, konforlu bir yer ve yaşam alanlarının düzenlenmesidir. Yaşam alanlarının düzenlenmesi hasta için kullanılması gereken karyolanın rahatlığı ve konforu ile başlar. Hasta bu yatakta yatacağı için yatak rahatlığı çok önemlidir.

Otomatik Hasta Karyolası Kullanımı

Günümüzde otomatik hasta karyolası oldukça gelişmeler göstermiştir. Hastanın bir yardımcıya gereksinme duymadan kendi özel ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayan otomatik hasta yatağı hasta ve hasta yakınları tarafından tercih edilir. Hastalar otomatik hasta yatağı tercihlerini yatağın kalitesine göre yapmalıdır. Ucuz diye alınacak olan bir otomatik hasta yatağı hastaya rahat ve konfor sağlamak yerine rahatsızlık verebilir. Hasta olan kişi kullanacağı yatağı kendi kumanda etmek istiyorsa otomatik hasta yatağı tercih etmelidir. Bu yataklarda bulunan kumanda paneli hastanın yatağı kendisinin indirip kaldırmasını sağlar. Hasta baş, boyun, bacak ve ayak kısmının yüksekliğini yatağın kumanda paneli aracılığıyla ayarlayabilir.

Hasta Karyolalarının Özellikleri

Hasta karyolaları hastayı rahat ettirmek için 2, 3 ve 4 programlı olarak dizayn edilmiştir. Hasta olan kişinin rahatsızlık derecesine göre farklı modelleri bulunan otomatik hasta yatağı sağlam malzemeden yapılmıştır. Yatakların kaliteli olması hastanın sağlığı açısından oldukça önemlidir. Hastanın yatak alanında hijyen koşulları içinde istirahat etmesi için kaliteli ve konforlu bir yatak tercih edilmelidir. 

Hasta Karyolalarının Fiyatları

Hasta karyolaları çok yüksek fiyatlı değildir. Ekonomik fiyatları ile her bütçeye uygun olan otomatik hasta yatağı piyasada satılık ya da kiralık olarak bulunur. Hastalığın durumu geçici süreli olduğunda kiralama sistemi bütçe için daha uygun olur. Hastalık, felç ya da yatalaklık gibi bir hastalık ise hasta yatağının satın alınması kiralamaya göre daha avantajlı olur.

Hasta karyolası tercihlerinde hastanın hareket kabiliyetinin değerlendirilmesi ve hasta için hangi yatak uygunsa o yatağın tercih edilmesi hastanın iyileşme sürecinde etkili olacak ve hastanın daha iyi tedavi olmasına yardımcı olacaktır. Hastanın sağlık durumuna ve ekonomik durumuna göre tercih edilmesi gereken yatakların farklı fiyat ve özellikleri bulunur. 

Lazımlıklı Hasta Yatakları
Bu yatak modeli kişiye özeldir bu nedenle kiralama yapılmamaktadır. Çünkü yatağın orta kısmında yer alan delikli bölüm ister istemez idrarla temas etmektedir. Bu nedenle bu model kiraya verilmez ancak satın alınır.