• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cetinmedikalizmir
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905309416888
  • https://twitter.com/home?lang=tr
  • https://www.instagram.com/cetinmedikalizmir/
  • https://www.youtube.com/channel/UCjUvriFNLUIjul7PCl1sUpA?view_as=subscriber

Medikal Merkez Online Ürün Sipariş
SoundSleep CPAP
 Respirox SoundSleep CPAP Yeni Ürün
Sipariş ve Teslimat
Hasta Karyolası Kiralama

Konforlu bakım ve tedavi sürecinin vazgeçilmezi: Hasta karyolası. Motorlu, tam otomatik hasta karyolası sizi ve hastanızı rahatlatacak, tedavi sürecinde yardımcınız olacaktır!

Kiralık 2 motorlu hasta karyolası, 3 motorlu hasta karyolası ve 4 motorlu hasta karyolası modellerimiz ile İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli illerimize hizmetimizi hızlı bir şekilde taşıyoruz.

Otomatik hasta karyolası, manuel hasta karyolası, baklava tipi havalı yatak, boru tipi havalı yatak, 30 derece pozisyon veren havalı yatak gibi hasta bakımında özellikle yara bakımında kullanılan medikal ürünleri detaylı olarak sitemizden inceyebilirsiniz.

Havalı Yatak

Havalı yatak, bası yarası riski taşıyan hastaya konfor ve destek sağlamak üzere tasarlanır. Her havalı yatak taşınabilir, kompakt ve sessiz kontrol paneli ve hava pompa ünitesi içerir. Kontrol paneli üzerinden basınç değiştirilebilir.


Havalı Yatak
Karyola Kurulumlarımız
 Hasta Karyolası Kurulumlar
Hemen Kirala!
Hasta Karyolası Kiralama İzmir merkezimiz sizlere 2 motorlu hasta karyolası, 3 motorlu hasta karyolası ve 4 motorlu hasta karyolası ile hızlı ve güvenilir hizmetini sunuyor. Önemli sağlık ekipmanlarından motorlu hasta karyolaları geleneksel karyolaların çok ötesinde. Kullanım pratikliği ve güvenli dinlenme ile evlerin bakım karyolası ihtiyacını karşılıyor. Kiralık karyolanız hasta yatağınız ve serum askısınız ile geçici tedavi sürecinize katkı sağlıyor.


 hemen karyola kirala
Oksijen Konsantöratörü
Oksijen konsantratörü, oksijen tedavisinde kullanılan ve elektrikle çalışan medikal cihazlardır. Hastanız veya kendiiniz için oksijen konsantratörü satın almak veya kiralamak için Çetin Medikal uzman ekibimizden destek alabilirsiniz. Kiralık oksijen konsantratörü fiyatlarını öğrenmek için 0232 445 01 05.
Oksijen Konsantratörü
Karyola Kiralama
 İzmir kiralık hasta yatağı için tıklayınız.

Havalı Yatak Kullanımı

Bası Yarası Bakımında Alternatif Havalı Yataklar

Çetin Medikal firmamız tüm Türkiye'ye İzmir ilimizden havalı yatak temini konusunda hizmet vermektedir. Firmamızın online web sitelerinden ürünler hakkındaki bilgileri inceleyerek sipariş oluşturabilirsiniz veya 7/24 WhatsApp hattımız 0507 125 62 21 üzerinden de havalı yatak siparişlerinizi verebilirsiniz.

Havalı yatak, bası yarası riski taşıyan hastaya konfor ve destek sağlamak üzere tasarlanır. Her havalı yatak taşınabilir, kompakt ve sessiz kontrol paneli ve hava pompa ünitesi içerir. Kontrol paneli üzerinden basınç değiştirilebilir.

Yatak motoru konfor sağlamak ve basıncı eşit ve tutarlı bir şekilde dağıtmak için hava kanallarını dönüşümlü olarak şişirir ve söndürür. Şişirme ve söndürmede amaç vücudun her noktasındaki fazla basıncı dağıtmaktır.

Neden Havalı Yatak Kullanılmalı?

Hareket kabiliyeti kısıtlı ise uyku dışında 10 saatten fazla yatakta uzanmak kaçınılmaz bir hale gelebilir. Uzun süre yatakta uzanmak yatak yarası riskini arttırabilir. Havalı yatakların tasarımında yatak yarası riskini azaltmak için şişme ve söndürme sistemi kullanılır. Hava kompresörü/pompa yardımıyla yatakta sürekli bir hareket meydana gelir ve bu hareket, yatak üzerinde dinlenirken vücuttaki kan dolaşımının azalmasını engellemeye yardımcı olur.

Havalı Yatak SGK Ödemesi

Havalı yataklar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tıbbi cihazlardır ve Sağlık Bakanlığı reçete ile havalı yatak ücretlerinde belirli bir miktarda ödeme sağlamaktır.

Tıbbi cihaz alırken SGK ödemesinden faydalanmak için doktorunuz tarafından yazılan reçetenizin olması gerekir. Tıbbi cihazınızı tercih ettiğiniz SGK anlaşmalı medikal firmalardan temin edebilirsiniz.

Hava Akışlı Şiltelerin Bilinen En Önemli Özellikleri

Air flow mattresses/ hava akışlı şilteler ya da havalı yataklar olarak bilinen yataklara hasta karyolası üzerinde dinlenirken ihtiyaç duyulabilir.

Havalı şilteler, kompresör yardımıyla basıncı azaltır ve yeniden dağıtır.

Hava doluluk seviyelerini sürekli olarak değiştiren bir dizi hava hücresi içerir.

Hava akışı yatağa bağlı bir pompa ünitesi tarafından kontrol edilebilir.

Pompa ünitesi sessizdir ve genellikle yatağın ayak ucuna aparatları ile asılır.

Hücreler yavaşça şişerken hasta vücuduna destek sağlar.

Hücrelerin sönmesi ile vücutta rahatlama sağlar.

Hava basınçlı yataklar bası yaralarının tedavisi ve önlenmesi amacıyla kullanılır. Havalı yatakların en önemli avantajı bakıcının hastayı yeniden konumlandırmasına gerek olmamasıdır; hava kompresörü bunu otomatik olarak yapar.

Havalı Yatak Çeşitleri ve Fiyatları Hakkında Bilgi Almak için 0232 445 01 05 hattımızı arayabilirsiniz.

Hastane Yatağı ile Hasta Yataklarının Kullanım Faydaları

Kan Dolaşımını Hızlandırma: Hasta, yatak üzerindeyken basınç noktaları değişmeye devam eder. Bu değişim vücuttaki kan dolaşımını hızlandırmaya yarar. Yatak üzerinde uyurken ayrıca bir rahatlama sağlar ve kaliteli uyku almaya yardımcı olur.

Değişen Basınç Noktaları: Yatakta uzun süre vakit geçirmek zorunda olan hastalarda yatak yarası veya bası ülseri gibi sorunlar oluşmaya yatkındır. Bunun sebebi ise sürekli aynı pozisyonda dinlenmeleri ve vücudun belirli noktalarında sürekli bir basınç olmasıdır. Havalı yataklar, hava kanallarındaki değişen basınç noktaları özelliği ile yaraların tedavisine katkı sağlar.

Hava Gözenekleri Teknolojisi: Sıcaktan kaynaklanan terleme ve nem sebepleriyle uyumak zor ve rahatsız olabilir. Terleme ve nem, yatak yarası oluşumuna sebep olan ve istenmeyen faktörlerdendir. Bu durumu önlemek için havalı yataklar, üzerindeki minik hava gözenekleri ile üst yüzeye hava verecek şekilde tasarlanır. Hava gözenekleri uyku esnasında yüzeyin serin kalmasında ve nemlenmenin önlenmesinde önemli bir teknolojidir.

Taşınabilir ve Saklanabilir: Havalı yatak seti içerinde yer alan tüm bileşenlerin boyutu küçük olduğundan taşınması oldukça kolaydır. Kutu içerisine kolaylıkla yerleştirilebilir ve sonraki kullanımlar için saklanabilir. Ayrıca medikal havalı yataklar hafif ve bakımı kolay olduğundan bakıcıya büyük sorunlar yaratmaz.


ÇETİN MEDİKAL HAVALI YATAKLAR Baklava Tipi Havalı Yatak Boru Tipi Havalı YatakBoru Tipi Havalı Yatak 8

Boru Tipi Havalı Yatak 12Ventilasyonlu Boru Tipi Havalı Yatak 12Pozisyon Veren Havalı Yatak

0232 445 01 05 ve 0507 125 62 21 nolu telefonlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ataşehir mahallesi 8019/16 Sokak No: 16/A Çiğli/İzmir