• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cetinmedikalizmir
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905071256221
  • https://twitter.com/home?lang=tr
  • https://www.instagram.com/cetinmedikalizmir/
  • https://www.youtube.com/channel/UCjUvriFNLUIjul7PCl1sUpA?view_as=subscriber
 

Havalı Hasta yatakları

HAVALI HASTA YATAK MODELLERİ

1:Baklava Desenli Hasta Yatakları

Havalı yatak türlerinden olan baklava tipi yatak, adından da anlaşılacağı üzere baklava kesimine benzer bir yüzeye sahiptir. Bu yüzey, bir motorla kolaylıkla şişirilerek kullanıma hazır hale getirilmektedir. Yatalak hastalarda, hastanın kendi vücut ağırlığının oluşturduğu basınç, hastanın sırtında ve diğer organlarında yaralar oluşmasına neden olmaktadır. Şişirilebilen yüzeyinin avantajı ise, hastanın vücut ağırlığına göre yatak yüzeyinin ayarlanabilir bir yapıda oluşudur. Bu sayede hastanın yatış pozisyonu, onun rahatsızlığını mümkün olan en konforlu şekilde geçirmesine yardımcı olacaktır. Hasta yatağı, otomatik veya manuel özelliklerde hareket edebilen veya hareket ettirilebilen bir özelliğe sahip olduğundan, hastanın bakımında ve tedavisinde gereken kolaylığı sağlamaktadırlar. Baklava desenli hasta yatakları şişme yüksekliği 5 cm dir A ve B Sıralı bir dizilime sahiptir.A sırası şişkin iken B sırasının havası iner 10 dakika sonra Bsırası şişkin iken diğer sıranın havası inerek sürekli hava sirkilasyonu sağlar böylece hastanın uzuvları sıralı hava alır ver yatak yarası oluşumunu engeller.Tek başına hiçbir havalı hasta yatağı hastada yatak yarası oluşumunu engellemez hasta hijenide önemlidir.

2:Boru Tipi Havalı Yataklar

Boru şeklinde birbirine paralel olan hava kanallarından oluşan bir havalı yatak çeşididir. Kendi arasında A+B ve A+B+C kendi arasında türler bulunmaktadır. Modellerin arasında A+B+C en gelişmiş yatak modelidir. 4. tip yaralara kadar etkili olabilmektedir. Ventilasyon özellikli boru tipi havalı yataklarda bulunmakta olup hastanın yattığı bölgeye sürekli hava üfleyerek terlemeyi önleyip, yatağa temas eden bölgelerde yara oluşumunu engeller. Yara oluşmayan ve oluşmasının engellenmesinde en etkili olan yatak tipidir. 

3: Pozisyon veren havalı yataklar

 Hastanın sağa, sola dönmesi sonucu hastanın yatış pozisyonlu beraber şekil alan bir havalı yatak çeşididir. Havalı yataklar en kaliteli modelimiz olan pozisyon veren havalı yatak sırt yaralarını geçirmede ve terlemeyi azaltmada en etkili üründür. Felçli hastanız var ise hasta yatağı ile beraber bu ürünü de kullanmanızı öneririz. Felçli bir hasta sürekli yatacağı için vücudunda yara oluşumu olacaktır. Diğer havalı yatak modellerimiz bu yaraları azaltma da pozisyon veren modelimiz kadar etkili değildir. Vücut yaraları çok yüksek seviyelerde olan hastalar için bu havalı yatak türünü kullanmasını öneririz.

Pozisyon Veren Havalı Yatağı Kimler Kullanır

Pozisyon veren havalı yatak modelimiz yukarıda da bahsettiğimiz hastanın pozisyonuna göre şekil alır. Hava kanalları sekiz ya da on dakika da bir hava üflemektedir. Havalı yatak kullandığınız süre boyunca yatağınız prize bağlı olmalıdır. Yüz kilo ve üzerindeki hastalarımız bile oldukça rahat bir şekilde bu ürünü kullanabilmektedir. Pozisyon veren havalı yatak modelimiz tuvalet ihtiyacını gideremeyen hastalarımız için de kullanılması gereken üründür. Yatak üzerinde bulunan bir çarşaf vardır. Bu çarşaf sıvı geçirmez olup yıkanabilir özelliğe sahiptir. Hastanın vücudu bu sayede kuru kalır ve ıslaklık olmaz. Bu havalı yatak modelimizde elektrikli motor sayesinde yatağın vereceği basınç ayarlanabilmektedir.

Pozisyon Veren Havalı Yatak Bası Yaralarına İyi Gelirmi?

Pozisyon veren modelimizin yaralara tamamen azaltmasının sebebi ventilasyonlu olmasından kaynaklanır. Ventilasyon sayesinde hastanın yattığı yere sürekli hava üflenir ve hastanın terlemesine çözüm bulunur. Bazı boru tipi modellerimizde de ventilasyon özelliği bulunmaktadır. Pozisyon veren modelimizin kullanım süresi bir yıldır. A+B+C sistemli üç modülden oluşan bu modelimiz kalite ve sağlamlık açısından diğer modellerden çok ayrı bir yerdedir

Bu Havalı yataklar nasıl kullanılır

Bilmemiz gereken konu hastanın sağlığına uygun yatak tercihi yapmak ve bunun için hastanın bulunduğu alan ve şartlara göre havalı yatak çeşidi alınmalıdır. Bu tarz medikal ürünlerin kullanımı sanıldığının aksine kolay ve pratiktir. Ayrıca anti bakteriyel olmasından dolayı herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmayı önlemektedir.

Havalı yataklar hava akımının sayesinde şişer bir yatak halini alır. Bunun için bir elektirikli hava pompası yardımıyla çalışmaktadır. Bu yatakların pompaları herhangi bir teknik veya periyodik bakım yapılmasına gerek olmaksızın kullanıma devam ettiğiniz sürece sorun olmayacaktır. Uzun süre rahatlıkla kullanabilmenize olanak sağlamaktadır. Kendi sabit şişirme pompası ile tek kişi rahatça bu havalı yatağı şişirip kullanıma hazır hale getirebilir ve tekrar taşınabilmesi için havası indirilebilir. Havalı yatağın bir şiltesi vardır. Öncelikle bu şilteyi karyola veya bazanızın üzerine serin hortumları yatak ile pompa motoru arasına takın ve açma düğmesini açarak çalıştırın Son kademede 20 dakika çalıştıktan sonra hastanızın kilosuna uygun bir ayara düşürün ve sürekli çalışmasını sağlayın ayarlarıyla oynamaın 24 saat usülüne göere çalışmalıdır.Kullanmalısınız silinebilir anti bakteriyel özellikte olduğunu da vurgulamak gerekmektedir.

ÇETİN MEDİKAL Olarak Havalı hasta yatakları modeli ne olursa olsun İzmir merkezdeki tüm adreslere ücretsiz kurulum ve teslimat hizmeti sunmaktayız

Bu yatakların hasta ağırlığına göre ayarlanabilir özellikleri vardır. Kademelere göre hastanın ağırlığıyla orantılı şekilde şişirilebilir.

Havalı yatak cihazı düzenli olarak çalıştırıldığında yatağın belli kısımlarının havasını alarak hastanın vücudunun belli bölgelerinin masaj yapma özelliğinden faydalandırabiliriz. Havalı hasta yatakları su geçirmez özelliğe sahiptir. Fakat kimyasal bir reaksiyon veya maddelerden uzak tutulmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Güvenlik açısından hiçbir sorun ve tehlike arz etmemektedir. Ayrıca elektrik manyetik alanlardan etkilenmez.

Havalı yataklar elbette tedavi sırasında hasta için konforlu ve rahatlatıcı özelliğe sahiptir.

Bu yataklar düşük enerji sarfiyatı ile çalışır. Bu yüzden faturalarınıza olumsuz bir meblağ gelmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Garanti süreleri  2 yıldır ve ülke çapında bir çok medikal firma ve imalatçılardan kolayca ve uygun bütçenize göre havalı yatak tedarik edebilirsiniz.

 Yatalak hastaların dışında kendi günlük işlerini yapabilen hastalar bu yatakları tek başına da şişirebilir katlayabilir uygun şartlarda basitçe kullanabilmektedir. Üstelik bu yatakların kullanım ömrüde yaklaşık 10 yıl kadardır. Hem hastaların hem de hasta yakınlarının tedavi ve yaşam kalitelerini üst seviyeye çıkarmak ve destek olmak amacıyla kolayca bulunabilen gerekli medikal üründür.

  Havalı yatak sayesinde vücuda uygulanan basınç azalmakta olup bu durumda basınç azalan bölgelerde yara oluşum riskini en aza indirmektedir. 

Havalı Yatalakların Özellikleri Nelerdir?

 Havalı yataklar motorlu yatak sistemleridir. Bundan dolayı havalı yatak ve yatak motoru olarak iki parçadan oluşmaktadırlar. Motoru sayesinde hastanın kilosuna göre ve eğer hastanın vücudunda yatak yarası oluştu ise 1. ve 2. seviyedeki yatak yaralarına göre basınç ayarlanabilmektedir. 

Yatak çalıştığı sürece belirlenen bölgede etkili olmaktadır ve basıncın sabit kalmasını engelleyerek sürekli değişmesini sağlarlar. Yatak yaraları çoğunlukla vücutta topuk, dirsek, kuyruk sokumu, kulak ve kalçalarda kızarıklık şeklinde görülmekte ve zamanla önlem alınmadığı takdirde büyümektedir.

HER HASTA MUTLAKA BİR HAVALI HASTA YATAĞI KULLANMALIDIR

 TÜM HASTALARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ
 ÇETİN MEDİKAL
 SORU VE GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN 02324450105

HAVALI HASTA YATAKLARI İÇİN ETİKET BULUTU
#havalı yatak #havalı hasta yatağı #çubuk havalı yatak #kanallı havalı yatak #bölmeli havalı yatak #yayak yarası ıçin havalı yatak #antidebük havalı hasta yatağı #zengin havalı yatak #patlamayan havalı hasta yatağı.o baydına havalı yatak