• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Anasayfa


     Ağrı Bandı

   
Ürün Özellikleri
Kinegolie ağrı bandı
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

Ağrı Bantları İzmir Çetin Medikalde:

Bel ve boyun fıtıkları ile kireçlenme gibi kas ve iskelet sistemimizin pek çok hastalığı artık ağrı bantları ile tedavi ediliyor. İlaç ve fizik tedaviye gerek kalmadan ağrıların çoğu azalıyor ya da tamamen geçiyor.

Ağrı bandı nedir, ne işe yarar?

Ağrı bantları Medikalciler’de satılır yakı bantları gibi değildir. Kasların gerginliğini azaltır, boyunu uzatır, güçlendirir ve böylece hastanın ağrısını giderir.

Ağrı bantları hangi hastalıkların tedavisinde kullanılıyor? 

 Sinir sistemi hastalıkları dediğimiz bel fıtığı, boyun fıtığı, diz ve kalçadaki kireçlenmeler yani kısaca iskelet sistemimizin tüm hastalıklarının tedavisinde kullanılıyor. Bant belli bir teknikle yapıştırılır. Kasın kasılmasını, gerginliğini azaltır. Hastanın hem ağrısı azalır, hem hareket fonksiyonları artmış oluyor. Günlük yaşantısında daha iyi hissediyor.

Birçok Sporcuda bu bantların kullanıldığını sizlerde görmüşsünüzdür.

Sporcular tümü özellikle de atletizmle ilgilenenler bu bantları çok sık kullanıyor.

Ağrı Bantları Vücudun hangi bölgelerine takılır?

Tüysüz olan, ağrının ve kasın olduğu hemen hemen her bölgede uygulanıyor. Çocuklarda çok fazla uygulamak istemiyoruz, alerjik reaksiyon ihtimali sebebiyle. Öncelikle küçük bir bölgede denenir, özellikle sentetik ürünlere alerjisi olan insanlarda uygulanmaz.

Bant Takıldıktan sonra ne kadar süre kalması gerekiyor?

Üç ile beş gün arasında kalabiliyor. Hasta bu süre içinde banyo yapabiliyor ama kese ya da lifleme yapılmamalı. Sadece kurulanırsa bir sorun olmuyor. Bu bantların yapışkan özelliği oldukça güçlü. Sonrasında hastanın ağrısına göre üç veya beş kez tekrarlanabiliyor. Genellikle beş seanstan sonra hastanın ağrıları giderek azalıyor. Aynı anda vücudun birçok bölgesine de uygulanabiliyor.

Herhangi bir yan etkisi var mı?

 Hastanın alerjisi olmadığı sürece hiçbir sakıncası yok. Ağrı bantları, konforlu yaşama daha fazla olanak sağlıyor. Hastanın ilaç alımı azalıyor, gücü artıyor. Fizik tedavi ünitesine daha az geliyor. Bu anlamda maliyet açısından da hastaya faydası var. 

Hasta ağrı bandını kendi kendine uygulayabiliyor mu?

Hayır. Yapıştırma, germe gibi bir takım teknik uygulamaları var. Kasların başlangıç ve bitiş noktaları, yönleri, boyutu çok önemli. Takarken ve çıkarırken tekniği bilen ve eğitimli birinin yapması gerekiyor. Bunun için özel eğitimler veriliyor. Her fizik tedavi uzmanının veya fizyoterapistin bu tekniği bildiğini söyleyemeyiz.

Başarı oranı yüksek diyebilir miyiz?

Hastaların hemen hepsinden olumlu yanıt alınmakta, herkes fayda görüyor. Bir kere, vücudunuzdaki bandın yapışık olduğu o bölgeyi özellikle koruyorsunuz. Hiçbir etkisi olmadığını düşünsek bile hastanın o bölgeye olan farkındalığı artıyor.

Hastanın herhangi bir hareketini engelliyor mu?

Bantların oldukça esnek bir yapısı var, bu yüzden engellemiyor. Bildiğimiz yara bantları gibi, 5 santim uzunluğunda ince elastik bir bant. Arkasını çekip yapıştırılır. Ama yapıştırma tekniği önemli.

Hareketten çok, krem, tüy gibi bandın yapışmasını önleyecek bir durumun olmaması gerekiyor. Özellikle açık yaranın üstüne uygulanmaz. Hastanın egzaması, alerjisi varsa uygulanmaz ama onun dışında sağlıklı her deriye uygulanabilir.

Sporcular, hiçbir ağrıları olmasa dahi kas güçlerini artırmak için ağrı bantlarını kullanıyorlar


Mavi
Pambe
Yeşil
Siyah
RENKLERİ MEVCUTTURÇiğlide ağrı bandı arayaları çetin medikal e bekleriz
 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj